Specjalnie dla naszych klientów pozyskujemy towary wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach.

Ścianki szczelne

Strona główna > Ścianki szczelne

Ścianka berlińska (inaczej obudowa berlińska) to rodzaj zabezpieczenia tymczasowego wykopu. Konstrukcja wykonana jest z profili stalowych, które są montowane w pewnej odległości od siebie. Pionowe elementy stalowe (mogą to być na przykład dwuteowniki) wbija się w grunt, na granicy planowanych prac ziemnych. W zależności od podłoża i infrastruktury znajdującej się w bliskiej odległości od miejsca budowy, montaż profili stalowych może się nieco różnić:

  • metoda wibracyjna (podwiercenie pod pal),
  • metoda bezwibracyjna (obsadzenie kształtowników w betonie).

Następnie w trakcie pogłębiania wykopu, puste przestrzenie pomiędzy profilami wypełnia się poziomymi elementami z drewna, w taki sposób, aby utworzyły ściankę. Aby wzmocnić opinkę, wykorzystuje się kotwienie słupów lub rozpory. Dzięki temu można w całkowicie bezpieczny sposób przeprowadzać prace budowlane.

Zastosowanie ścianek berlińskich

Ścianka berlińska sprawdzi się podczas prac ziemnych (wykonywania głębokich wykopów), pod warunkiem, że na terenie budowy jest odpowiedni poziom wody gruntowej. Obudowa może stanowić również tymczasowe przedłużenie ścianki szczelinowej/szczelnej.

Oferujemy ścianki berlińskie w atrakcyjnych cenach, łatwe w montażu, które stanowią solidną konstrukcję zabezpieczającą przed osuwaniem się ziemi podczas wykopów.

Zapraszamy!